Staré pověsti české (loutkový film)

Loutkový animovaný film na motivy stejnojmené knihy Aloise Jiráska. Režie Jiří Trnka
0
Zatím žádné hlasy
 

Osudy dobrého vojáka Švejka (loutkový příběh)

Animované filmy na motivy proslulého románu o svérázném vojákovi. Krásné Trnkovy loutky a  perfektní dabing Jana Wericha!

Součástí seriálu se staly i 3 krátké filmy, které v roce 1956 natočil Jiří Trnka.
Názvy jednotlivých částí:
1. Švejkovo zasáhnutí do světové války
2. Švejk jde na vojnu
3. Švejk vojenským sluhou u nadporučíka Lukáše

0
Zatím žádné hlasy
 

Casper - Strach, lži a video & Jatý otec (animovaný seriál)

0
Zatím žádné hlasy
 

Casper - Soutěž strašidel & Ale no tak & Chřipka (animovaný seriál)

Věřili by jste, že může existovat duch, který by se s vámi kamarádil? Ano, jeden takovy je - Casper! Chtěl by být váš přítel, jen kdyby mu jeho bratři situaci tolik nekazilli.

0
Zatím žádné hlasy
 

Hanka Zagorová - Rolničky (vánoční písnička)

Krásná vanoční písnička, naučte se ji s Purpulem!

0
Zatím žádné hlasy
 

Hanka Zagorová - Zima, zima, zima (písnička)

A takhle milé děti vypadala zima - červené tváře od mrazu, křupavý sníh, malíř-mráz na oknech, klouzačky na chodnících, uhelné prázdniny.... ach, kdypak to bylo naposledy?
 
0
Zatím žádné hlasy
 

Jan Werich - Chlap, děd, vnuk, pes a hrob (audiopohádka)

Úsporná pohádka jednoslabičných slov aneb chvála češtiny

0
Zatím žádné hlasy
 

Jan Werich - Jak na Šumavě obři vyhynuli (audiopohádka)

Nejdříve si zopakujme, jak vlastně obr vypadal. Můžeme klidně říci, že obr byl na první pohled chlap, ale obrovský, náramný a celkem co do velikosti téměř přehnaný. Obři měli nosy všelijaké, vousiska rozmanitá, hlavy rozcuchané, nebo ulízané, či plešaté. Tedy vzezření venkoncem lidské až na to, že vlas obří byl tlustý jako dietní párek, palec u nohy větší než kančí kýta a právě tahle nadměrnost z nich činila stvoření nelidská.

0
Zatím žádné hlasy
 

Jan Werich - Líná pohádka (audiopohádka)

Líný král měl 3 líné syny. Který z nich by se ale měl stát králem? Zeptal se jich tedy, který je nejlínější. Diskutovali asi 3 hodiny. Když se měl král rozhoudnout, řekl, že byl líný poslouchat. A tak se král nezměnil, protože byl líný zemřít.

0
Zatím žádné hlasy
 

Jan Werich - Pokořená princezna (audiopohádka)

0
Zatím žádné hlasy
 

Jan Werich - Dva zámky (audiopohádka)

0
Zatím žádné hlasy
 

Jan Werich - Za šťastnou lásku bas (audiopohádka)

0
Zatím žádné hlasy
 

Jan Werich - Až opadá listí z dubu (audiopohádka)

Sedlák hodně pil. Čert mu nabídl svou pomoc, když mu dá to, co neví, že má. Doma se mu narodil syn, ale sedlák čerta převezl. Brzy na to chtěl Čupera odnaučit pít. Čert ho to v pekle odnaučil za jeho duši, pro kterou si přijde, až opadá listí z dubu. Jenže listí z dubu nikdy neopadá...

0
Zatím žádné hlasy
 

Jan Werich - Moře, strýčku, proč je slané? (audiopohádka)

Byli dva bratři. Chudý Kouba měl hodně dětí a tak když neměli co jíst, zašel k bohatému Markovi pro jídlo. Ten odhodil hodně daleko půlku prasete. Kouba si pro něj došel a potkal čerta, jenž mu dal mlýnek, který namlel, co si člověk přál. Marek mlýnek ukradl. Dostal se s ním na loď a když chtěl sůl, nevěděl jak mlýnek zastavit. Loď se potopila a mlýnek mele dodnes.

0
Zatím žádné hlasy
 

Jan Werich - Horká jehla (audiopohádka)

0
Zatím žádné hlasy
 

Jan Werich - O orlech a hovniválech (audiopohádka)

0
Zatím žádné hlasy
 

Jan Werich - Klobouček mládí (audiopohádka)

0
Zatím žádné hlasy
 

Jan Werich - Fimfárum (audiopohádka)

Ve vsi žil kovář se ženou, jež měla poměr se zámeckým lokajem. Kovář jim začal překážet a tak na něj vymysleli úkoly. Dali mu ukovat řetěz, který 3x obmotá zámek. Další den mu dali převést vodu z řeky do zámeckých zahrad. Třetí úkol byl složitější, protože mu dali přinést Fimfárum a ani oni sami nevěděli, co to je. Kovář všechny úkoly splnil. Ale musel dát čertovi 3 duše do pekla. Potom kováře už nikdo neviděl.

0
Zatím žádné hlasy
 

Jan Werich - František Nebojsa (audiopohádka)

Syn muzikanta, až do 5 let nemluvil. Jednou ho otec vzal do hospody, aby se naučil bát. V 11 hodin začala strašidla hrát karty. Kdo prohrál, toho spálili. František se s nimi porval a vysvobodil člověka. Ale bát se nenaučil.

0
Zatím žádné hlasy
 

Jan Werich - Lakomá Barka (audiopohádka)

Barka byla lakomá pomocnice faráře. Učitel měl hodně dětí a nemohl je uživit, proto ukradl jedno prase. Učitelovy děti se modlily za Barku a ona, protože je poslouchala, spadla ze stoličky a neprobudila se. V pytli se dostala k chamtivému Kubátovi. Ten vzal pytel a potkal starostu taky s pytlem. Vyměnili si je. Starosta doma vzkřísil Barku, ale ta se neponaučila.

0
Zatím žádné hlasy
 

Jan Werich - Splněný sen (audiopohádka)

0
Zatím žádné hlasy
 

Jan Werich - Tři sestry a jeden prsten (audiopohádka)

Tři sestry - Tylda, Marie a Bára - utratily peníze za pivo a když šly domů, našly prsten. Chtěly, aby si ho nechala ta, která napálí víc svého manžela. Tylda s opatovým rouchem řekla muži, že ho zvolili novým opatem. Marie řekla, že je neomocná a že se uzdraví, až když si nechá rozemlít horní zub a vypije ho. Bára řekla muži, že už je dávno mrtvý a že má zítra pohřeb. Prsten si nenechala ani jedna.

0
Zatím žádné hlasy

Stránky